![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-14-3-300x201.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-15-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-16-4-300x200.jpeg) |
המשק – תחת צילה הכבד של מדיניות הממשלה הצטרפנו למאבק על עתיד החקלאות, שעיקרו: מאבק בייקור מחירי המים לחקלאות, בהלאמת אגודות המים ובהורדת המכסים על יבוא המזון. גד”ש – שנת בצורת ושפל במחירי הגרעינים ואולי גשמי דצמבר מסמנים את השינוי. מטעים – שנה יפה לתאנים ולזיתים. רפת – מגמת השיפור נמשכה גם השנה, החלה בניית סככת יונקים שאמורה לשפר את תנאי העגלות ובהמשך את חוסנן כפרות בוגרות. מדגה – גידול משמעותי עם כניסה לשטחי תל יוסף וזכייה כמשק מצטיין בוועידת ישראל לחקלאות 2016 בתחום המדגה – ברכות חמות לצוות! לול – בוצעה השקעה במערך מסועים נרחב ובמכונת מיון ושקילה בחוות הבית והשותפות עם מענית מניבה גם השנה תוצאות יפות. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-18-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-19-3-300x200.jpeg) | |
מחצבה – ב2016 בוצעה השקעה בשופל וולוו חדש, שופר מערך החול טיח וגם נפרדנו ממחצבת השיש. רהיטי בית אלפא – בוצעה השקעה בשיווק ומיתוג מחדש יחד עם הגדלת צבר ההזמנות וההכנסות. אירוח – ב2016 ניר פלאי נכנס לניהול ואחריו צוות מקומי נמרץ שעסוק יחדיו בפיתוח המקום. תודה לשרי הרפז על המידע. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-20-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-21-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-22-3-300x200.jpeg) |
בקהילה: שיוך דירות – תהליך שנמשך כבר עשור עובר לשלב היישום, מעל 70% מהחברים הופנו לרמ”י, חן אגוזי מונתה לפרויקטורית, ושחר יערי למנהלת צוות שיוך. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-23-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-24-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-25-4-300x200.jpeg) |
“בית אלפא לאן” – תהליך חברתי מעניין, רב משתתפים, נקווה שמתוך הרעיונות היפים יבשילו מעשים. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-26-4-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-28-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-27-4-300x200.jpeg) |
סוף עידן התורנויות – הרב”ש הנכנס – אסא המיר את שומרי הערב בקוד טלפוני. בריכה עונה מוצלחת בהשראת המציל החדש שחר קדמון, חדר-אוכל – עברנו ל”קייטרינג דליה” ונשארנו עם הצוות הנפלא: מיכל ואילנה. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-29-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-30-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-31-3-300x200.jpeg) |
בינוי – סיום שיפוץ בית העם, תודה לרני לב, שיפוץ רב-גיל, שכונת הרפת סיום תשתיות ל-16 יחידות, התחלת בנייה. הריסת הבית הורוד. תודה לשאול דובשני על המידע. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-33-3-300x201.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-34-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-32-3-300x200.jpeg) |
התקיים מפגש רב משתתפים של משפחות בנים/ות – צעירים וצעירות – המתעניינים בהקמת בית בשכונת התאנים. נשמר הקשר עם כולם ונקווה להמשך מוצלח של קליטת משפחות בנים החוזרות לבית אלפא. כן ירבו. כתבה: מיכל לנס. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-36-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-35-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-37-3-300x200.jpeg) |
מנעד פעילויות בהפקת “חמשבעים+” בתודה ♥ לצוות ההפקה. טיול, בילוי וערבים מושקעים מבית תרבות בית אלפא. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-43-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-42-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-38-3-300x200.jpeg) |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-40-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-39-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-41-3-300x200.jpeg) |
באיזור: רכבת העמק שהוקמה על תוואי רכבת העמק ההסטורית – עלתה על הפסים. חוות הרוח בגלבוע החלה לעבוד באופן מסחרי. |
![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-44-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-46-3-300x200.jpeg) | ![](https://www.betalfa.org.il/wp-content/uploads/2020/12/asset-45-3-300x200.jpeg) |
אוכלוסית בית אלפא ב – 1.1.2017 סה”כ אוכלוסייה – 608 נפש, חברי קיבוץ 296, תושבים 312. ילדים מגיל 0-18 , 150 , 25%, פנסיונרים 67-120 ,135 נפש 22%. נשים – 310, גברים- 298. כן ירבו ! תמר איתן. |