יזהר סלומניצקי

נולד ב – 7.3.1959
נפטר ב – 15.1.1981
בן לאלזה ושאוליק
אח לגדי ואלדד
השתייך לקבוצת “הדר” והתחנך במוסד החינוכי גלבוע. בריאותו היתה לקויה מילדותו. גדל בין ילדי הקיבוץ וזכה לתשומת לב מיוחדת מכל סביבתו: הורים, משפחה, אנשי חינוך וחברים. בזכות סבלנותו וטוב ליבו הוא מתגבר על קשיי הטיפול ועושה כל מאמץ להשתלב בין בני גילו.
כאשר חבריו גוייסו לצבא לא יכול היה להצטרף אליהם, בשל מצב בריאותו, אך הוא ממתין לחופשות, מקבל אותם במאור פנים ומבלה במחיצתם. חדרו היה מעין מועדון להתכנסות.,
יזהר מוצא מקום עבודה בבית-המלאכה של חזי פרנקל ומסייע לו בתיקון צמיגים וגלגלים.
נפטר לפתע והוא בן 22 בלבד.
אלזה ושאוליק, ההורים: “תמיד היינו יחד, כי אסור היה להשאירך לבד. בכל הטיולים והחופשים ביחד. אבל תמיד חשנו, וגם אתה, שמעל לראשך צל מאיים. בסבלנות וקבלת-הדין, התאפקו וטוב-לב, עברת את כל הטיפולים והקשיים שהוטלו עליך והקפדת בדייקנות למלא את הוראות הרופאים. במשפחתנו הקטנה היית האח הגדול ושמרת שהכל יהיה בסדר. ניתן היה לסמוך שלא תשכח דבר.”
הלל נוימן: “יזהר גדל עם בנינו ובנותינו. במיטב כוחותיו גבר על קשייו ומגבלותיו והקפיד להישאר במסגרת קבוצתו, לקח חלק בפעילויות ובחיי החברה, וגם כשהיה עליו להימצא במסגרת אחרת (יזהר עבר בכיתה ח’ ללמוד בגבעת-חיים), הקפיד לחזור למקורו ולקבוצתו. כמה אהבה, דבקות וכוח, יזהר, הקרינו והשפיעו עליך אמא ואבא. מלאי תקווה וצפייה שתתגבר ותוכל לקשייך ומכאוביך. נדמה היה שבמאבק בינך לבין חולייך, נוטה הכף לצידך”. שולה גנז: “בני כיתתו דאגו לו והראו בגרות נפלאה בעניינו. אמר לי איתן: ‘כל זמן שאנו פה, אין לך מה לדאוג, הכל יהיה בסדר’. יזהר ידע שיש לו חברים ויש לו קבוצה שהוא שייך אליה. לא אשכח את שמחתו הרבה כשהעמדנו לרשותו מחשב, שקידם אותו בלימודיו. יזהר שאף לעצמאות, השיג אותה ושילם על כך בחייו”.
חזי פרנקל: “איזי אהב מוזיקה וידע להבחין מה טוב לא ומה אינו מוצא חן בעיניו. בעבודה – חברים נכנסים, צריכים דבר-מה. לאיזי יש מה להגיד. איכפת לו והכל תוך שמירה על רכוש הקיבוץ ומקום העבודה. גילה סקרנות והתעניינות בכל דבר לא שגרתי. ביום שישי היה הולך לכלבו להביא דברים שבהם יוכל לכבד את חבריו בעת שייכנסו לצפות בטלביזיה, בביתם שבבית הטרומי. החוויה הגדולה האחרונה שלו – להיות שותף בהכנה וחלוקת האופניים לילדי חברת הילדים. בכמה מרץ ושמחה דאג להסביר לילדים את רזי המנעול החדיש, את סוד הדלקת האור ועוד”.

דילוג לתוכן