גדעון צימנד

נולד ב – 2.7.1931

נפטר ב – 19.5.2012

בן ל ז’ונק ואידה

היה נשוי לשרה ברוור

אב לשחר, יאיר, נמרוד ועודד

לזכרו של גדעון צימנד
לדמותו של גדעון בן ואיש בית אלפא. היה לי חבר ובעל במשך כל שנות חיינו הבוגרים עד זקנה, במשך מעל 50 שנה. בזמן הפילוג בבית אלפא, כאשר עבר עם הוריו לרמת יוחנן, עשה להם את המוות, וכעבור שנה שבו לבית אלפא.
כנער השקיע בשומריות בעניין ודיוק בבניית מחנה מיניאטורי לדוגמא. במלחמת השחרור לא גמר את כתה י”ב, מתוך הרגשה , שצריך לעזור בקיבוץ בביטחון ובעבודה, הוא היה מספר 2 של חיים סלע במקלע של הקיבוץ.
מבחינה אידיאולוגית מעולם לא חשב, שרוסיה היא המולדת השנייה שלנו, והעדיף פתיחות ויזמות. ביחס לילדי עולים הבין, שצריך לתת לילדים הרגשת שייכות עכשווית של אומץ, פעילות חברתית ורעיונית, וככזה היה מדריך של קבוצת שחר – קבוצת העולים של בית אלפא. במחנה השנתי של התנועה כמדריך ביום העצמאי, כאשר מעל 100 ילדים שומרים על הדגל, וכמה מדריכים נתפסו ונקשרו, עבר גדעון לפני הזריחה את שטח המחנה פעמיים בדהרה על סוס לבן.
כחיל שירת בפיקוד הנח”ל בכנרת כסמל רכב, ושמח בחלקו. בעקרון גדעון היה פציפיסט. הוא לא הסכים לצאת לקורס קצינים, וכמעט שילם במאסר על סירוב זה. הדחף של גדעון לממש רעיונות בתחום העשייה הביא אותו במשך השנים להקמת מפעל הנגררים, כיזם, מתכנן ומקים, ובהמשך השגת עבודה למפעל, קבלת אישור למפעל, יצואן מצטיין, ובעיקר מפעל בעל פוטנציאל כלכלי טוב עד היום לרווחת הקיבוץ. דחף זה של פעילות בפרויקטים ליווה את גדעון עד יומו האחרון.
לגדעון היו יחסים חמים עם כל בני המשפחה המורחבת, שאהבו אותו. ראויות לציון הכרויותיו האישיות הרבות עם אנשים בארץ ובעולם -קידום צרכי העבודה והמסחר וביית עשרות רכבי שרות למיניהם.
לאחר 25 שנות פעילות כלכלית, מקצועית ומסחרית בנגררים מאוד נפגע מהרוטציה שהונחתה עליו.
במשך כ – 20 שנה סבל גדעון ממחלות קרדיולוגיות מורכבות ומתישות. מצונתר ומנותח שתי וערב, כאשר שחר בננו הרופא הביא אותו לכל בעל מקצוע בתחום. ובכל אותן שנים מפעם בגדעון הדחף לפרויקטים גדולים ומורכבים, שהיו תמיד על גבול המימוש. כעת נוח לך בשלום.
שרקה

נזכור את שמו של גדעון צימנד איש יקר ורב פעלים,
שנולד בבית-אלפא ב – 2.7.1931
והלך לעולמו ב – 19.5.2012 כ”ז באייר תשע”ב.
בן נאמן לעם ישראל ולמפעל הציוני,
בן זוג אוהב לאשתו המסורה שרקה,
אב אוהב לבניו שחר, יאיר, נמרוד ועודד.
סבא מעריץ לשמונה נכדיו: נדב, עופר, אסף, מעיין, נטע, רון, תומר ויפתח.
דמותך ופועלך חרותים בלבנו תמיד
זכרך שמור עמנו לנצח בעבור שאנחנו, בני משפחתך,
חבריך ומוקירך נמשיך בדרכך ופועלך.
יהא השלום בו אנחנו נפרדים ממך פתח לשלום גם בחיי האומה שלום בינינו ובין שכנינו, שלום וחיים טובים בעולם כולו עלינו ועל כל ישראל ונאמר אמן.
יהי זכרך ברוך וצרור בצרור הזיכרון של בני משפחתך, חבריך וידידך – דור לדור.
תהא מנוחתך עדן ותנוח בשלום על משכבך ונאמר אמן.

דילוג לתוכן