תגובות  

+5 #10 ענבל כהן 2019-03-09 18:37
חברים יקרים. האתר הנהדר של בית אלפא בניצוחה המופלא של שושן מאפשר לנו להיות מעורים בקורה בחיינו ולנהל על כך שיחות. נראה לי שההתנצחויות האישיות מחטיאות את המטרה ומפספסות את העיקר. בואו נשאר ענייניים, מחמיאים ומעירים עיניים בצורה נעימה, שקולה ובלתי פוגעת. ולעניין מציאות חיינו עם המגרשים המשותפים, קונפליקטים אישיים צריכים להיות מטופלים במקום המתאים ולא בשרשורים אלו. מאחלת לנו לצלוח גם נושא זה בהתפתחות חיינו המשתנה. מאמינה שזה אפשרי.
ציטוט
-5 #9 אסף 2019-03-08 22:29
היי רותם,
כל חברי הקיבוץ מבטיחים מעכשיו להסתכל רק על חצי הכוס המלאה כשיש להם חילוקי איתך- כדי שחס וחלילה לא נאבד את חצי הכוס המלאה.
ציטוט
0 #8 רותי גלעד 2019-03-08 13:07
אם כבר נטלי ורותם העלו כאן את העניין,בהחלט אישי ולא כללי,אומר,שהופתעתי מתשובתה של רותם.נטלי שוות-זכויות כאן כמו רותם,רותי גלעד ואחרים,ואין להגיד לה(בפרהסיה)כאילו:שתקי ותגידי תודה על מה שקיבלת.קיבלה דירה לשיוך,כמו כל חבר.ואם היה מעורב פה עו"ד ,זה היה לפי בקשת כל המעורבים,ובצדק.אם הייתי נטלי-הייתי נפגעת מהנוסח.ולעניין עצמו.אם ניתן בשכנות טובה לסדר הרס פרגולה ואפשרות תוספת בניה גם לקומה השניה(ראו בתים בשכ.המכבסה)-זה נפלא.ואם לא,אי-אפשר להגיד לדייר קומה ב יש לך בשיתוף עם דייר קומה א יחד,400 מ"ר,למשל.כי זה לא נכון.קומה א יש יותר מ300 ולדייר ב-בקושי מאה.וזה חייב להיות גלוי ומוצהר,גם בעניין ההחזר מהקבוץ שנכתב בזמנו לאנשים עם שטח לא כמתחייב. זאת בעיה הבתים האילו,אבל רבים מאיתנו בתוכה,ועלינו לנסות לפתור אותה בהכי פחות ריבים,תככים ועלבונות. גילוי נאות:גם דירתי קומה א עם מחסן וגינה.
ציטוט
0 #7 רותם 2019-03-08 11:22
רק רוצה להשיב ל "תגובה לרותם"
א. לא הלבנתי פניו של אף אחד ושקלתי את המילים שלי אחת אחת. אם מישהו נפגע-מתנצלת, זאת לא הייתה הכוונה.
ב. נטלי לא התנסחה כאילו שואלת שאלה לגיטימית עבור כל דיירי קומה שנייה, אלא כתבה על עצמה ועל מצבה, וכן גם על השכנים מלמטה- שהם במקרה המשפחה שלי.
ג. מזמינה אותך לכתוב בגלוי ולעמוד מאחורי דעותיך, אין סיבה להסתתר אנחנו בחברה דמוקרטית ולכל אחד ניתנת הזכות להביע את דעתו בשיח הולם.
שבת שלום
ציטוט
-1 #6 רותם 2019-03-08 09:29
היי נטלי
עצוב לי לקרוא שלמרות ש"נלחמת" על הדירה שלך בשיניים, ציפורניים, בעו"ד, איומים ואין ספור דיונים ושיחות-את לא מרוצה.
לא קיבלת" חתול בשק" אלא בחרת דירה שהכרת וידעת שיש לה למטה גן מטופח, עשיר בעצי פרי ועצי נוי, גינה, דשא וגם רחבות ופרגולות. לדיירי הקומה השניה יש מחסן מקורה מתחת למדרגות וחנייה מקורה על רחבה בכניסה לבניין, כמובן דשא גדול ונהדר למשחק או בילוי. ע"י שיח ויחסי שכנות טובה תוכלו בשמחה להשתמש וליהנות גם ממה ששיך לדיירי דירת הגן וכמובן לקבל עזרה ועצה מהם במה שתצטרכי. חבל להתעסק בבכיינות ומסכנות וממליצה לך לראות את" חצי הכוס המלאה" שיש לך, כי החצי הזה גדול מאוד ומלא מאוד ושוב מזכירה ששכנות טובה היא הבסיס בחיי קהילה. בריאות ושמחה לכולם ושבת שלום!
ציטוט
-3 #5 נטלי 2019-03-06 13:12
יש מספר בעיות עם הנוסח בעיני
1. אין צורך לאישור על בניה של תושבי הבניין, אפילו לא צריך ליידע אותם. ומעבר לכך לאחר שהם בונים השטח המשותף נגרע בהתאם להרחבה.
2. אין התייחסות לפרגולות/סככות/מחסנים/גינות/רחבות מרוצפות, אשר נבנו ע"י דיירי דירת הגן, ואשר לא זמינים לשימוש קומת גג. אני לא יכולה לבנות פרגולה מעל פרגולה קיימת, או מחסן מעל מחסן קיים. אם אני רוצה להוסיף גינה משלי או מחסן- כיום אין לי שום מקום עקב שימוש דירת גן בכל השטח הצמוד לדירת גן לצורך : מחסן, כניסה, רחבה מקורה, עצי נוי ופרי וסככה נוספת לגולפית.
אם אני רוצה לבצע שימוש בשטח המשותף כיום אני לא יכולה כי בפועל, השטח שבשימוש משותף אינו זמין לי בכלל.
ציטוט
+2 #4 תמר גלעד 2019-03-06 12:40
:-)
ציטוט
0 #3 גידי יהלום 2019-03-06 12:35
לתמר
אין לי בעיה לקבל את דעתך. נקודה זו אינה העיקר בהצעתי.
ציטוט
+2 #2 תמר גלעד 2019-03-06 12:08
ואחרי בדיקונת משפטית - אכן לא ניתן לקבוע בהסכם שהחלטת בורר היא סופית. באופן כללי, לא ניתן להתנות על זכות הפנייה לערכאות.
סליחה על המשפטיזציה שבתגובות שלי... המקצוע וזה.
אבל ובכל זאת, מדובר פה במסמך משפטי :-)
ציטוט
+1 #1 תמר גלעד 2019-03-06 12:03
מרשה לעצמי להגיב בתור יורשת של דירה במגרש כזה. היי גידי,
בעניין הבוררות -
ראשית, עם כל הכבוד (ויש כבוד) לוועדת תכנון, היא לא גורם שראוי שישמש בורר מהרבה סיבות, למשל בשל העובדה כי חלק מהיושבים בה הם חברי קיבוץ, למשל כי לפעמים צריך גם ידע משפטי בכדי לקבל החלטות בסכסוכים בין שותפים ועוד.
כך שאם מנגנון בוררות, הרי שהוא צריך להיות על ידי גורם חיצוני.
שנית, אתה לא יכול לקבוע בהסכם, כי המילה של הבורר היא "המילה האחרונה". לחבר (או ליורש) עומדת הזכות, כמו לכל אזרח במדינת ישראל, לפנות להליך משפטי, במידה וחלילה הליך הבוררות הסתיים שלא לשביעות רצונו. אני ארגיע ואומר, שההתערבות של בתי המשפט בפסק בורר היא מצומצמת, אבל עדיין קיימת וזו לא זכות שניתן לשלול מהחבר/היורש.
בברכת חיים ארוכים למורישה היקרה ושנדע רק שכנות טובה וחברית, ללא ריב ומדון!
ציטוט

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן