יש חיסרון לחג החנוכה בקיבוץ בית-אלפא מבחינת רכז התרבות: אין לו כל מסורת וצריך כל שנה לתת לו תוכן חדש. אך יש גם יתרון: מכיוון שאין מסורת, אפשר בכל שנה "לחגוג". כך שמחנו לשמוע את שינקה מברכת ממרום שנותיה את משתתפי המסיבה, ואת אסנת בתה משבחת את התרבות שלנו (בל נשכח – אסנת היא חברת שמיר, הקיבוץ העשיר שהכול מקנאים בו ובחבריו ומוכנים להתאמץ בחיקו). נהנינו משרון זלצר ובנו עלי מספרים בהומור על מקורות החג, והאזנו ברוב קשב – בקטעים מסוימים אפילו נסחפנו - לתיזמורת המנדולינות של הרי אפרים. הצטערנו לשמוע מילות פרידה מחגית לירון ונדמה כי זו ההזדמנות לאחל בירכת הדרך לרחל'ה פלד מחליפתה.

מילים חמות לחנוכה

תודתי הרבה על שניתנה לי ההזדמנות לכבד בנוכחותי ולהדליק נרות חנוכה. אכן, שמחת החג ב"שבת אחים גם יחד" זו כבר מסורת עבורנו. עלינו גם להיזכר מאיפה באנו ולזכור מי אנחנו. אנו שומרים על המסורת ואין זה משנה האם החג הוא דתי או לא דתי. והנה מולי רבים רבים מחברינו ולצידנו בני גילים שונים, כולנו ביחד ושוררת כאן הרמוניה. לבי שמח ונרגשת אנוכי. ועכשיו אברך בברכת החג המסורתית: חג חנוכה שמח!    שינקה

ניצלתי הזדמנות שאני בקירבת המיקרופון וביקשתי לומר כמה מילים: 1) בראש ובראשונה אני מודה ומעריכה את מי שזכר וחשב להזמין את שינקה להדלקת החנוכיה, ואנו זכינו להשתתף בחג החנוכה בבית-אלפא. 2) אני באה לבית-אלפא די הרבה כדי להיות עם אימא שינקה. אני בכלל אוהבת לבוא לכאן ובעיקר בחגים, שהם משהו מיוחד עבורי. החגים מאורגנים מצוין וכוללים תוכן מעניין. לא בכל קיבוץ היו ויש חגים כמו בבית-אלפא. זה משהו שאתם חייבים לשמור עליו בכל מחיר, ושאף מנהל קהילה לא יגיד לכם שזה עולה יותר מדיי. כל שקל ששמים בתרבות, שווה את זה. 3) דבר נוסף, שממש לא שייך לחג החנוכה, אבל מאיר כל השנה, היא הרגשת הבית שיש למשפחתנו בבית "רב-גיל". אני מאוד מעריכה זאת, והדבר אינו מובן מאליו. הדברים אינם מתנהלים כך בכל המקומות. הלוואי ולי יהיה מקום ואנשים כמו כאן ברב-גיל, אם פעם אצטרך. חג חנוכה שמח ותודה רבה לכולם.

אסנת פיאנקו – קיבוץ שמיר (בתה של שינקה).

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן